adres ul. Nowy Świat 72; 00-330 Warszawa   telefon 22 657 28 45   telefon 577 887 330  email pracownia@zdp.pan.pl   telefon 22 826 57 65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi psycholodzy

 

Agnieszka Tousty-Ingielewicz

Agnieszka Tousty-IngielewiczNazywam się Agnieszka Tousty-Ingielewicz, jestem psychologiem transportu i psychoterapeutą pracującym w nurcie Poznawczo-Behawioralnym w trakcie szkolenia w celu uzyskania certyfikatu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego i doświadczonego superwizora-dydaktyka. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Staż kliniczny odbyłam na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie – Praga Południe, gdzie współpracowałam z osobami z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, napadami paniki, psychozą. Obecnie pracuję w Fundacji „Pomóż Dorosnąć” w Piasecznie, gdzie stale pomagam dzieciom i młodzieży zmagającej się z depresją, natręctwami, fobiami, ADHD, zespołem Aspergera i innymi.
W moim gabinecie w atmosferze spokoju, pełnego zaufania i szacunku mają Państwo możliwość mówić o swoich problemach, troskach, niepowodzeniach i rozterkach a także o marzeniach i nadziejach. W swojej pracy wykorzystuję urządzenie do EEG biofeedback.
Zapraszam zarówno dzieci jak i osoby dorosłe które:

  • zmagają się z zaburzeniami nastroju, lękami, depresją;
  • doświadczają wpływu negatywnych emocji (napadami paniki, fobiami, obsesjami) i pragną się im przeciwstawić;
  • mają problemy z odżywianiem;
  • nie radzą sobie zestresem;
  • doświadczają trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi;
  • chcą pogłębić wiedzę o sobie samym, aby świadome kierować swoim życiem.

Michał Dolistowski

Michał DolistowskiNazywam się Michał Dolistowski jestem psychologiem transportu, psychotraumatologiem oraz psychologiem diagnostą.
Ukończyłem studia wyższe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie na wydziale: Psychologii klinicznej.
Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychologia transportu i bezpieczeństwa w ruchu lądowym– na Uniwersytecie Warszawskim.
Ukończyłem ponadto studia podyplomowe: Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS.
Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych: Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.
Brałem również udział w kilku projektach badawczo-diagnostycznych, dotyczących między innymi metod pomiaru empatii, rozwoju moralnego czy relacji w bliskich związkach, przyjmowania perspektywy, czy tzw. Teorii Umysłu;
a także konferencjach naukowych między innymi:

  • konferencji: Standardy diagnozy psychologicznej SWPS 2015r (sesja posterowa)
  • konferencji: Międzynarodowa Konferencja Braga 2015r (sesja posterowa)
  • konferencji: Międzynarodowa Konferencja Nowy York 2016r ( sesja posterowa)

Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ul. Kondratowicza w Warszawie.
Specjalizuję się przede wszystkim w diagnozie klinicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi – testów psychologicznych, zarówno tradycyjnych jak i z wykorzystaniem metod komputerowych ( Test2Drive, MMPI-2, SCID-2, Wechsler , APIS-Z, Benton, FCZKT-R, EPQ-R, CISS, STAI, IVE, ROTTER i wiele innych)
Brałem udział w opracowaniu polskiej adaptacji kwestionariusza do pomiaru empatii BES(A) Skala Empatii dla Dorosłych, a także w ramach grantu na zlecenie IBE (Instytutu Badań Edukacyjnych): Kwestionariusza Rozwoju Moralnego (wg. Gibbsa)
W ramach gabinetu psychotechniki orzekam o braku przeciwwskazań lub przeciw wskazaniach do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi innych urządzeń w tym pracy na wysokości.
Specjalizuję się również w diagnozie i pomocy ofiar wypadków komunikacyjnych lub katastrof naturalnych u których zachodzi podejrzenie wystąpienia Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), wykorzystując techniki Terapii Przedłużonej Ekspozycji, Terapii Poznawczo-behawioralnej skoncentrowanej na traumie, Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEEP oraz Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej .
Swoją pracę kliniczną poddaję regularnej superwizji.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP)